Edukacja od najmłodszych lat

Edukacja od najmłodszych lat
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (34)Duża popularność zyskują najróżniejsze metody pracy z dziećmi oraz stymulacji rozwoju. Niektóre z nich można stosować już u noworodków, co wspomóc ma właściwy rozwój układu nerwowego maluszka. Czy warto stymulować dzieci już od pierwszych dni życia?

Dostarczanie do młodego organizmu nowych bodźców na pewno wspiera prawidłowy rozwój. Początkowo są to dźwięki, kolory, różne faktury przedmiotów a nawet temperatura. Gdy dziecko potrafi już komunikować się ze światem i rozumie proste polecenia, może pojawić się nauka przez zabawę. Kolory i kształty, a w późniejszym czasie literki i cyferki zostaną łatwiej zapamiętane, gdy przedstawimy je dziecku w przyjemny i przystępny sposób. Z kilkuletnim brzdącem bez problemu możemy już zagrać w proste gry edukacyjne i logiczne. W tym wieku bardzo ważny dla rozwoju dziecka jest kontakt z rówieśnikami – edukacja grupowa to nie tylko przedszkola, ale też kluby malucha i zajęcia w domach kultury.

Każdy rodzic chce, by jego pociecha rozwija się szybko i wykazywała nieprzeciętne zdolności. Pamiętajmy jednak o zasadzie złotego środka i dajmy dzieciom czas, by do pewnych rzeczy mogły dojrzeć w swoim tempie.

Pozostałe artykuły o nauce:

About the author