Kluczowe jest wsparcie

Kluczowe jest wsparcie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bardzo ważnym elementem życia społecznego jest wsparcie udzielane sobie wzajemnie przez poszczególne jednostki

Od zarania dziejów ludzie łączą się w grupy. Jak dowodzą najnowsze badania naukowe i opinie autorytetów z wielu dziedzin, to właśnie ten fakt miał kluczowe znaczenie w rozwoju gatunku ludzkiego. Dokładniej, to powstanie rodziny, jak stałego tworu, którego członkowie udzielają sobie ciągłego i mocnego wsparcia, pozwoliło nam zdominować naszą planetę.
Fakt wzajemnej kooperacji, podziału ról i zadań w grupie zgodnie z predyspozycjami poszczególnych osobników, pozwoliły na niesamowitą ekspansję naszego gatunku. W rezultacie tego zdobyliśmy niemal całą planetę, zamieszkując niemal pod każdą szerokością geograficzną.
Także w naszym życiu codziennym możemy zaobserwować tą niezwykłą rolę, jaką odgrywają w naszym życiu inni ludzie. Jak ważne jest dla nas wsparcie który od nich otrzymujemy w trudnych momentach. Gdy motywują nas do działań, pomagają pokonać bariery i rozwiązać problemy.
Jednak coraz większy procent ludzi pozbawiony jest najważniejszej grupy wsparcia – swojej rodziny. Chociaż często na papierze wygląda ona prawidłowo, to jednak patologiczne zmiany zachodzące w naszej cywilizacji powodują alienację poszczególnych jednostek. Dzieciom coraz trudniej o wsparcie otrzymywane od rodziców, którzy to w tym czasie muszą gonić za pieniądzem, sukcesem czy też koić swoje nerwy w używkach i nałogach. Rodzina, które jest kluczem do sukcesu dla naszego gatunku jest teraz zagrożona jak nigdy do tej pory. Oby jej rozpad nie był ogólnoświatowym gwoździem do trumny dla człowieka

Pozostałe artykuły o nauce:

About the author