Szkolenia e-learning

Szkolenia e-learning
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Internet daje nam prawie nieograniczone możliwości. Jedną z nich jest nauczanie przez Internet. Ten rodzaj szkoleń nosi nazwę e-learning od angielskiego słowa learn (uczyć).
Ta forma nauki jest coraz istotniejszą metodą kształcenia zawodowego w firmach.

Według sondaży e-learning ma coraz większy udział w procesie szkolenia pracowników. Około 60 % menadżerów z kadry kierowniczej
i kierujących działem zasobów ludzkich HR w wielkich firmach jest pozytywnie nastawiona
do efektów szkolenia jakie może przynieść e-learning.

W pytaniu o e-learning ponad 62 % z menadżerów zarządzających firmami wymieniło kształcenie e-learning jako metodę, która w przyszłości będzie stanowić największą część systemu kształcenia w organizacjach. Odmiennego zdania było mniej niż 30 proc.

Pracownicy również widzą przyszłość nowej metody prowadzenia szkoleń.
Już dziś istnieje możliwość przeprowadzania różnego rodzaju szkoleń on-line.
W tego rodzaju szkoleniach nauka odbywa się przy swoich komputerach stacjonarnych lub też przy pomocy urządzeń multimedialnych typu: laptop, odtwarzacz CD, odtwarzacz MP3 i innych urządzeń mobilnych.

W szkoleniach typu e-learning wyróżnia się metody komunikacji asynchroniczne oraz synchroniczne.
W metodzie komunikacji asynchronicznej platformą stosowaną w szkoleniu mogą być blogi, fora dyskusyjne, natomiast w przypadku komunikacji synchronicznej stosuje się czaty, środowiska wirtualne typu wirtualna klasa, wideo konferencje.

Aktualnie coraz więcej szkoleń e-learningowych jest dofinansowywana z Europejskiego Funduszu Społecznego – tak zwane szkolenia efs . Coraz więcej firm korzysta z takich form szkoleń, które pozwalają na obniżenie kosztów dokształcania kadry pracowniczej.

Pozostałe artykuły o nauce:

About the author